Czym różnią się formaty papieru? Format a3, a4, a5 i inne

Praktycznie każdy zna podstawowe formaty papieru. Bez większej można powiedzieć, że standardowy papier w drukarce to format A4, a szkolny zeszyt ma kartki w formacie A5 – taka informacja znajduje się również na jego odwrocie. Jednak, czy wiesz, jaką kopertę kupić na poczcie, żeby przesłać w niej ważne dokumenty bez konieczności zaginania kartek?

Kontynuuj Czytanie →

Stwórz własne naklejki na ścianę. Jak projektować naklejki?

Wracasz po pracy do mieszkania i znów widzisz tę samą, nudną ścianę? Chciałbyś coś zmienić, ale nie masz ochoty lub funduszy na generalny remont? Naklejki na ścianę to świetny sposób na niedrogie i efektowne spersonalizowanie pomieszczeń. Wybór jest ogromny, od najbardziej popularnych motywów, jak krajobraz z wieżą Eiffla, czy mapa świata, do naprawdę oryginalnych i niespotykanych wzorów.

Kontynuuj Czytanie →

Personalizowane koszulki z nadrukiem – oryginalny t shirt

Idąc ulicą, każdego dnia mijasz dziesiątki, a nawet setki ludzi. I chociaż każdy z nich jest zupełnie inny, modowe klasyki i trendy uliczne sprawiają, że wszyscy wyglądają niemal identycznie. Ten sam klasyczny biały t shirt i wąskie czarne spodnie lub jeansy to standardowy obraz miejskich ulic. Sposobem na to, aby przełamać ten sprawdzony, ale jednak lekko nudny schemat są koszulki z nadrukiem.

Kontynuuj Czytanie →

Dzień Babci i Dziadka – jak stworzyć wyjątkowy prezent?

Dzień Babci i Dziadka to lubiane święto, które ma na celu uhonorowanie babć i dziadków na całym świecie. A ponieważ dziadkowie zwykle biorą czynny udział w dorastaniu i rozwoju swoich wnuków, nic dziwnego, że Ci chcą obdarować ich czymś wyjątkowym tego szczególnego dnia. Z roku na rok wnuki stają się coraz starsze, a czasy własnoręcznie malowanych laurek mijają bezpowrotnie.

Kontynuuj Czytanie →

Czcionki z polskimi znakami. Które polskie czcionki ozdobne warto wybrać?

Wybór czcionki odgrywa bardzo ważną rolę we wszelkiego rodzaju dokumentach tekstowych. To, jaki font wybierzesz, wpływa na odbiór i charakter projektu. Podstawowe programy do edycji tekstu, znajdujące się na każdym komputerze oferują co prawda kilka ciekawych propozycji. Mimo to, jeśli zależy Ci na oryginalności projektu, wybierz nieco mniej standardowe czcionki ozdobne. Internet to prawdziwa skarbnica stron oferujących zarówno płatne, jak i darmowe fonty.

Kontynuuj Czytanie →