Druk

Druk
Zainteresowany drukiem? Przygotuję dla Ciebie espresową wycenę Poproś o wycenę
Wojciech Kozak - Sales manager
Wojciech Kozak Sales manager kontakt@druks.pl +48 666 395 394

Druk jako podstawowe narzędzie promocyjne

Pomimo nadzwyczaj prężnego rozwoju form cyfrowych, druk nadal stanowi kluczowy element otaczającego nas świata, a drukarnie wciąż rozszerzają swoje oferty, tak aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. Materiały drukowane są niezbędnym elementem profesjonalnej reklamy i to na nich bazuje wiele firmowych strategii marketingowych. Usługi drukarskie obejmują wydruk plakatów, banerów, roll-upów, billboardów, ulotek, wizytówek, katalogów, książek, broszur, kopert, opakowań, etykiet, naklejek, folii samoprzylepnej, fototapet, a także nadruków reklamowych na gadżetach.

Jakie są rodzaje druku?

W zależności od typu produktów reklamowych, ich końcowego przeznaczenia, sposobu dystrybucji, a także szczegółów projektu i wielkości nakładu, dobiera się odpowiedni rodzaj druku. Najpowszechniej stosuje się:

  • Druk offsetowy - podstawowa metoda poligraficzna, którą stosuje się do druku popularnych form płaskich, takich jak ulotki, katalogi czy plakaty. Wyróżnia się bardzo wysoką jakością - perfekcyjnym odwzorowaniem kolorów i szczegółów. Z uwagi na dość duży koszt przygotowania dedykowanej matrycy, nie stosuje się go przy małych nakładach.
  • Druk solwentowy - w drukarniach wykorzystuje się go do druków wielkoformatowych, które najczęściej obejmują reklamy zewnętrzne, w tym banery i billboardy. Ten rodzaj druku jest mniej szczegółowy, ale za to trwały i odporny na negatywne działanie czynników atmosferycznych.
  • Druk cyfrowy - jest to najszybsze i najtańsze rozwiązanie, gdy mamy do czynienia z małym nakładem, dzięki czemu możliwy jest wydruk nawet pojedynczych sztuk.
  • Druk sublimacyjny - rodzaj druku stosowany przy produkcji nadruków na mniej standardowych materiałach, np. kubkach, smyczach czy koszulkach.

Drukarnia - gwarancja profesjonalizmu

Złożenie zamówienia w doświadczonej drukarni to uzyskanie gwarancji profesjonalnej realizacji swojego zamówienia, już od stworzenia projektu. Każdy etap wykonywany jest przez fachowców z należytą starannością, a otrzymane produkty wyróżniają się najwyższą jakością zarówno druku, jak i wykorzystanych materiałów. W odpowiedzi na potrzeby klientów wprowadzono możliwość składania zamówień online z dostawą na terenie całej Polski.

Polecane Produkty
Najnowsze wpisy na blogu