Odzież z własnym nadrukiem – jak drukowana jest odzież reklamowa?

Odzież reklamowa jest doskonałym nośnikiem reklamowym. Dzięki jej zastosowaniu klienci mogą nosić reklamę firmy na sobie, dzięki czemu bardziej lub mniej świadomie sami stają się reklamą konkretnej firmy. Koszulka z nadrukiem założona przez klienta to sygnał dla otoczenia, że jest on zadowolony z usług konkretnej firmy.

Odzież z własnym nadrukiem – jak drukowana jest odzież reklamowa?

Personalizowana odzież reklamowa – oznaka zintegrowanego zespołu

Personalizowana odzież może być jednocześnie firmową odzieżą służbową. Koszulki z logo firmy to doskonałe uniformy, wykorzystywane powszechnie w różnego rodzaju branżach. Z takim rozwiązaniem można spotkać się między innymi w kinach, sklepach spożywczych, czy na przykład w kawiarniach. Odzież firmowa jest również doskonałym elementem na ujednolicenie zespołu pracowników. Dzięki jednakowym uniformom firmowym pracownicy wyróżniają się z tłumu, ale jednocześnie integrują ze sobą nawzajem. Stosowanie takich samych koszulek z firmowym logo świadczy o równości pomiędzy pracownikami i pozwala utożsamiać się z konkretną marką.

Koszulki i bluzy z własnym nadrukiem – jak drukowana jest odzież reklamowa?

Nadrukowywanie grafiki na odzież firmową odbywa się w drukarniach przystosowanych do druku cyfrowego. Do produkcji odzieży z nadrukiem wykorzystuje się specjalne metody. Najpopularniejszą z nich jest sitodruk, polegający na nałożeniu farby na materiał poprzez specjalne sito z wcześniej przygotowanym szablonem. Bardzo popularna jest również metoda polegająca na wprasowaniu grafiki w materiał. Proces ten nazywany jest termotransferowym, gdyż odbywa się przy użyciu wysokich temperatur. Użycie tej konkretnej metody zapewni użytkownikowi nasycone kolory, ale grafika będzie krótkotrwała.

Do nadrukowania grafiki na materiał typu poliester najlepiej sprawdzi się natomiast metoda sublimacji, w której nadruk wykonywany jest pod wpływem odpowiedniego ciśnienia i wysokich temperatur. Do jego wykonania używa się specjalnego barwnika. W odróżnieniu do poprzedniej metody sublimacja jest wyjątkowo trwała i oferuje druk naprawdę wysokiej jakości.

Polecane Produkty
Polecane Usługi
Najnowsze wpisy na blogu