Wywoływanie zdjęć – dlaczego warto postawić na odbitki online?

Współcześnie wywoływanie zdjęć jest już rzadkością. Pod wpływem rozwoju technologicznego tradycyjne odbitki zdjęć zostały zastąpione tymi, zapisywanymi na dyskach komputerów i w pamięci telefonów komórkowych. Jednak to właśnie papierowe zdjęcia mają zwykle większą wartość sentymentalną. Odpowiedzią na zapotrzebowanie wszystkich klientów może być wywoływanie zdjęć online. Jest to wygodny sposób na zatrzymanie wyjątkowych wspomnień w tradycyjny sposób bez konieczności odwiedzania fotografa, czy drukarni.

Wywoływanie zdjęć – dlaczego warto postawić na odbitki online?

Wywoływanie zdjęć – jak wyglądało kiedyś, a jak odbywa się dziś?

Chociaż pragnienie zapisywania wspomnień towarzyszyło ludzkości od zawsze, fotografia jest stosunkowo młodą dziedziną sztuki. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane przez francuza dopiero w XIX wieku i przedstawiało widok z okna znajdującego się na dachu jego stodoły. Natomiast naświetlało się przez rekordowy czas - aż osiem godzin.

Początki fotografii były trudne. Co prawda proces naświetlania z roku na rok był coraz łatwiejszy i krótszy, ale jeszcze do lat 50 XX wieku wywoływanie zdjęć odbywało się w ciemni, poprzez zanurzenie kliszy w specjalnych odczynnikach. Musiały one być rozgrzane do 40 stopni Celsjusza, a następnie suszone. Dodatkowo dawniej wywołanie zdjęć w zakładzie fotograficznym wiązało się z bardzo wysoką ceną, a mimo to nie było pewności, czy finalna wersja nada się do umieszczenia w albumie rodzinnym.

Obecnie klisze i aparaty analogowe są wykorzystywane głównie przez artystów, którzy mają sentyment do tradycyjnych rozwiązań. Prym wiodą natomiast nowoczesne aparaty fotograficzne, dzięki którym proces fotografowania jest prosty i intuicyjny. Z kolei same urządzenia wyposażone są w szereg rozmaitych funkcji.

Aparaty cyfrowe są obecnie podstawowym wyposażeniem każdego smartfona, co pozwala na przeglądanie zdjęć tuż po ich wykonaniu. I chociaż powoli porzuca się już wywoływanie zdjęć na rzecz przechowywania ich w formie elektronicznej, istnieje wiele punktów umożliwiających otrzymanie odbitek - dosłownie w kilka sekund. A ponieważ obecnie wszystko odbywa się także w Internecie, można tam wywołać swoje zdjęcia. Jest to sprawny i wygodny proces, szczególnie kiedy brakuje czasu na wizytę w profesjonalnej drukarni.

Wywoływanie zdjęć – jak wyglądało kiedyś, a jak odbywa się dziś?

Na czym polega wywoływanie zdjęć online?

Wywoływanie zdjęć online jest naprawdę bardzo proste. Przez cały proces przeprowadzi Cię specjalnie przygotowany do tego system. Dostarczy Ci on również wszystkich potrzebnych informacji dotyczących jakości wywoływanych zdjęć i ich formatu.

Żeby wywołać zdjęcia online, zazwyczaj należy założyć konto na stronie, z której zamierzasz skorzystać, a następnie wybrać fotografie, na których Ci zależy. Zdjęcia wystarczy tylko wgrać do systemu i upewnić się, czy ich jakość jest wystarczająca. Czasem zdarza się, że te wykonane telefonem niestety nie nadają się do wykorzystania. W ten sposób wywołanie zdjęć online jest już prawie zakończone. Teraz wystarczy tylko monitorować status zamówienia w systemie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w przygotowanej dla Ciebie wiadomości e-mail.

Czas oczekiwania na odbitki online nie powinien być dłuższy niż 48 godzin. Zazwyczaj zdjęcia są gotowe już po 24 godzinach od opłacenia zamówienia. Najszybszy sposób na dostarczenie zamówienia to wybór kuriera, który doręczy Twoje odbitki zdjęć w czasie od jednego do dwóch dni roboczych. Alternatywnym rozwiązaniem jest list ekonomiczny – jednak zwykle wydłuża on dwukrotnie czas oczekiwania. Jeżeli natomiast drukarnia online działa w tym samym mieście, w którym mieszkasz, to może zdarzyć się, że swoje zamówienie będziesz mógł odebrać sam. Wówczas wszystko jest jeszcze szybsze.

Na czym polega wywoływanie zdjęć online?

Dlaczego wywoływanie zdjęć online jest dobrym pomysłem?

Istnieją powody, dla których znacznie lepszym rozwiązaniem jest wywoływanie zdjęć online, niż tradycyjnie. Nic dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej osób - niezależnie od wieku. Dlaczego warto skorzystać z nowoczesnych technologii?

Oszczędzasz swój czas

Żyjemy w czasach, w których każdy gdzieś się spieszy. Codzienny plan zazwyczaj jest przepełniony po brzegi obowiązkami, a kiedy już wszystko zrobisz, marzysz wyłącznie o odpoczynku. Ostatnie, czego wtedy potrzebujesz to wycieczka do drukarni przez zakorkowane miasto. Zamiast magazynować zdjęcia na dysku komputera, wybierz wywoływanie zdjęć online.

W tym procesie najwięcej czasu zajmuje sam wybór zdjęć, ale jeśli wiesz dokładnie, czego chcesz – wywoływanie zdjęć potrwa krótką chwilę. Zamówienie zdjęć online jest wygodne również dlatego, że odbitki zdjęć dotrą prosto pod drzwi Twojego domu - nie musisz więc tracić swojego czasu, aby samodzielnie jechać do drukarni.

Płacisz znacznie mniej

Odbitki zdjęć wywoływane przez Internet są zdecydowanie tańsze niż te zamawiane stacjonarnie. Wywoływanie zdjęć online opłaca się szczególnie w sytuacji jeśli chcesz wywołać ich większą ilość. Koszt jednego zdjęcia zaczyna się już od kilku czy kilkunastu groszy - zależnie od ich formatu i wykończenia. Jednak im więcej zdjęć wywołasz – tym cena będzie niższa.

Dla porównania, u profesjonalnego fotografa cena jednego zdjęcia często wykracza nawet powyżej złotówki. Zatem wywoływanie zdjęć online zwyczajnie się opłaca.

Zamawiasz zdjęcia w komfortowych dla Ciebie warunkach

W domu znacznie łatwiej zadecydować o formacie i ilości odbitek, ponieważ nie musisz przejmować się presją czasu spowodowaną kolejką zniecierpliwionych klientów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja decyzja jest przemyślana, a w rezultacie otrzymujesz te odbitki zdjęć, na których naprawdę Ci zależało.

Wywoływanie zdjęć online zapewni Ci dokładnie tyle czasu, ile potrzebujesz. Ty sam zdecydujesz ile chcesz go przeznaczyć na tę czynność. Możesz spokojnie porównywać ze sobą różne formaty zdjęć, a także dowiedzieć się więcej na temat samego wykończenia, jakie oferuje drukarnia.

Zamawiasz zdjęcia w komfortowych dla Ciebie warunkach

Masz możliwość edytowania ewentualnych błędów

Decydując się na wywoływanie zdjęć przez Internet, możesz skorzystać z usługi ręcznej korekty specjalisty, który zadba o to, aby odbitki zdjęć dobrze się prezentowały. To dobry sposób na poprawę jakości wywoływanych zdjęć – na przykład poprzez zmianę kolorystyki, czy naświetlenia. Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od pierwotnej jakości pliku.

Otrzymujesz zdjęcia naprawdę dobrej jakości

Wywoływanie zdjęć online to proces, w którym nie należy się obawiać pogorszenia jakości zdjęć. Wręcz przeciwnie, papier, na którym nadrukowuje się odbitki zdjęć, wpływa korzystnie na nasycenie kolorów i ostrość fotografii.

Wywołując zdjęcia online, masz do dyspozycji dwa rodzaje papieru. Możesz zdecydować się na papier matowy lub błyszczący. Specjaliści podkreślają, że w albumie lepiej zaprezentują się zdjęcia na papierze błyszczącym, a do ramek poleca się wywoływanie zdjęć na papierze matowym. Każdy z nich gwarantuje jednak wysoką jakość fotografii.

Polecane Produkty
Polecane Usługi
Najnowsze wpisy na blogu