Mapa świata dla podróżnika. Drukuj i zaznaczaj swoje wyjazdy

Motyw mapy jest współcześnie bardzo popularny i powszechnie wykorzystywany w wystroju różnego rodzaju wnętrz. Ze względu na swoją uniwersalność występuje już nie tylko w klasycznej wersji papierowej, a także w wielu ciekawych, mniej tradycyjnych wariantach. Mapa świata na ścianę to prawdziwy hit dla miłośnika podróży. Ponadto ze względu na możliwość personalizacji, mapa podróży to także doskonały prezent na niemal każdą okazję.

Mapa świata dla podróżnika. Drukuj i zaznaczaj swoje wyjazdy

Mapa świata z papieru – klasyczne i sprawdzone rozwiązanie

Pomimo tego, że na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji, papierowa mapa świata wciąż się pojawia w ofertach sklepów. Nie są to jednak tradycyjne odsłony, a bardziej kreatywne pomysły na tego typu gadżet.

Papierowa mapa na korku

Mapa świata na korku jest jednym z najpopularniejszych wyborów wśród podróżników. To bardzo wygodna propozycja do zaznaczania zarówno bliższych, jak i dalszych wyjazdów. Papierowa wersja w tym wydaniu pozwala nie tylko notować i zakreślać do woli trasy podróży, ale również umożliwia zaznaczanie ich za pomocą kolorowych pinezek.

Dzięki korkowej tablicy znajdującej się pod papierem istnieje także możliwość przypinania fotografii, pocztówek, czy biletów lotniczych z wyjazdów. Taka mapa świata na ścianę będzie wyglądać rewelacyjnie w niemal każdym pomieszczeniu. Może mieć ona także użyteczne wykorzystanie. Dzięki możliwości przypięcia różnych informacji stanowi doskonałe narzędzie do nauki dla dzieci i młodzieży.

Na swojej mapie możesz zaznaczać kraje, które odwiedziłeś lub te, gdzie zamierzasz wyjechać.

Mapa świata zdrapka

Mapę świata zdrapkę lub inaczej “Scratch Map” stworzono z myślą o prawdziwych miłośnikach podróżowania. Bardzo szybko zdobyła również popularność. Jest ona pokryta specjalną folią o jednolitym kolorze, umożliwiającą zaznaczanie odwiedzonych na świecie miejsc poprzez ich zdrapywanie. Kraje zostały oznaczone różnymi kolorami, dzięki czemu po zdrapaniu folii wyróżniają się na tle reszty. Podczas gdy tradycyjna papierowa mapa świata jest podziurawiona od wbijania w nią pinezek, oznaczanie przez zdrapywanie zapewnia estetyczny wygląd tego elementu. Mapa w postaci zdrapki jest nie tylko efektowna, a przede wszystkim daje jej właścicielowi ogromną satysfakcję z odkrywania kolejnych miejsc po każdej przebytej podróży. To idealna ozdoba na ścianę do salonu lub sypialni.

Mapa konturowa

Mapa konturowa to jeden z najprostszych, a jednocześnie bardzo popularnych wariantów. Tego typu grafika zawiera wyłącznie konturowe obrysy krajów i jest drukowana z użyciem zwykłego czarnego tuszu. Dzięki temu w małym formacie można z powodzeniem wydrukować ją samemu w domowym zaciszu. Drukarnie wielkoformatowe zapewniają natomiast wydruk mapy w formatach niestandardowych. Puste, nieoznaczone pola na mapie umożliwiają jej całkowitą personalizację według własnego pomysłu. I choć mapę konturową wykorzystuje się głównie do celów edukacyjnych, po spersonalizowaniu to naprawdę wyjątkowa jedyna w swoim rodzaju ozdoba.

Mapa świata na ścianę w niestandardowym wydaniu

Oprócz klasycznych map można spotkać się również z niestandardowymi produktami, które wybierane są coraz częściej. Które z nich są najpopularniejsze?

Drewniana mapa świata – nietypowa dekoracja

Drewniany wariant jest idealny dla wielbicieli ciekawego designu. Może posłużyć do zaznaczania odwiedzonych miejsc lub po prostu stanowić dekorację samą w sobie. Jako że każdy kraj wycinany jest w drewnie osobno, mapa świata składana jest samodzielnie, przez jej właściciela, co daje tylko dodatkową satysfakcję. Taka ozdoba wygląda świetnie i stanowi oryginalny element dekoracyjny wystroju wnętrz. To idealna propozycja na ścianę do salonu, sypialni, a nawet do biura podróży. Może z powodzeniem zastąpić obrazy naścienne z niemodnymi już motywami, zwłaszcza jeśli za takimi nie przepadasz.

Mapa świata w formie naklejki – łatwa do aplikacji

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również mapa w formie naklejki lub fototapety. Takie rozwiązanie utrudnia zaznaczanie odbytych podróży ze względu na ryzyko zarysowania ścian pisakami. Stanowi natomiast doskonałe i uniwersalne uzupełnienie każdego pomieszczenia. Dodatkowym plusem jest łatwość aplikacji zarówno fototapety, jak i mniejszej naklejki ściennej, dzięki czemu można zająć się tym samemu, bez konieczności korzystania z pomocy fachowca. Taka mapa świata na ścianę będzie naprawdę ciekawie wyglądać w pokoju dziecięcym, gdzie wzbudzi w małych odkrywcach chęć poznawania nowych regionów.

Mapa w formie naklejki to doskonała propozycja do pokoju dziecięcego.

Magnetyczna mapa świata – w różnych odsłonach

Tym, do których nie przemawiają tradycyjne, papierowe warianty może spodobać się także magnetyczna mapa podróży. To naprawdę ciekawa propozycja dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Magnetyczna mapa świata na ścianę występuje w różnych odsłonach. Może to być wersja fizyczna, polityczna lub z rysunkami dla najmłodszych. Może to być również świetny sposób na ekspozycję kolekcji magnesów zebranych podczas podróży. Warto przyczepić je w miejscu ich pochodzenia.

Mapa świata z pianki – idealna do pokoju dziecka

Kolejną propozycją stanowiącą idealną dekorację do pokoju dziecięcego małego odkrywcy jest piankowa mapa świata. Wykonana z elastycznego i miękkiego materiału występuje zarówno w wersji pełnego obrazu, jak i w formie puzzli. Wybór drugiej z opcji sprawi, że dziecko będzie poznawać kraje i kontynenty przez zabawę.

Niezależnie od dostępnych na rynku modeli, wciąż najpopularniejsza jest mapa w wersji drukowanej. Można przygotować ją samodzielnie w domu lub zlecić jej wykonanie profesjonalnej drukarni. W przypadku tej drugiej opcji można mieć pewność, że otrzymasz produkt dobrej jakości i nie będzie musiał o nic się martwić.

Polecane Produkty
Polecane Usługi
Najnowsze wpisy na blogu