Kartki walentynkowe. Dobrze zaprojektowana walentynka

Święto zakochanych to wyjątkowy czas wyznawania sobie uczuć. Właśnie dlatego kartki walentynkowe powinny być wręczane prosto z serca. Zamiast decydować się na gotowe – często bardzo banalne walentynki z kiosku, stwórz spersonalizowaną kartkę, która zachwyci Twoich bliskich. Własnoręcznie zaprojektowana walentynka potrafi skutecznie odczarować mocno przereklamowane sklepowe propozycje.

Kartki walentynkowe. Dobrze zaprojektowana walentynka

Kartki walentynkowe – popularna tradycja

Tradycja obchodzenia święta zakochanych powstała w średniowieczu. Zapewne to właśnie dlatego na samym początku mianem walentynki określano krótki, odręcznie napisany wiersz lub list miłosny do ukochanej czy ukochanego. Dzisiaj natomiast kartki walentynkowe są bardzo powszechne i mogą przybierać najróżniejsze formy. Od tej najbardziej popularnej w postaci kartek drukowanych masowo, przez kartki elektroniczne – tak zwane e-kartki – aż po walentynki wykonywane własnoręcznie.

Kiedy pojawiły się pierwsze kartki walentynkowe?

Pierwsza walentynka powstała już w XV wieku przez Księcia Orleańskiego poetę Karola, który w tamtym czasie przebywał w więzieniu w Tower. Postanowił on z okazji dnia świętego Walentego napisać wiersz miłosny do swojej ukochanej. Kartka walentynkowa zachowała się do dziś i znajduje się obecnie w British Museum.

Tradycję wysyłania gotowych kart zapoczątkowała natomiast na początku XIX wieku Esther Howland. Na początku Amerykanka wykonywała kartki walentynkowe samodzielnie, jednak z czasem, gdy ilość zamówień wzrosła – zatrudniła do pomocy swoich przyjaciół. Następnie stworzyła firmę, która odniosła niemały sukces w przemyśle papierniczym, przynosząc spore zyski.

Kiedy pojawiły się pierwsze kartki walentynkowe?

Z czasem ręcznie wykonywane kartki walentynkowe zastąpiły walentynki drukowane, kolorowane i licznie zdobione. Dzięki sprawnemu rozwojowi poczty w XX wieku kartka walentynkowa nie była już wyjątkowym zjawiskiem, a stała się tania, łatwa w przesłaniu i dostępna dla wszystkich. Od tamtej pory kartki walentynkowe produkowano maszynowo, wymyślając coraz to nowsze wzory.

W XX wieku wysyłano również pierwsze elektroniczne kartki walentynkowe. Jednak taka forma sprawiała, że stawały się banalne i straciły swój pierwotny urok.

Personalizowana walentynka – podarunek prosto z serca

Kartki walentynkowe są obecnie tak popularne, że momentami uznaje się je za przereklamowane. Używając gotowego, uniwersalnego szablonu z pewnością nie zrobisz wrażenia na ważnej dla Ciebie osobie. Kluczem do sukcesu jest personalizacja. To dzięki niej walentynka może okazać się wspaniałym prezentem, wyrazem wdzięczności i miłości. Już niewielkie zmiany wprowadzone w oklepanym wzorze sprawią, że Twoja druga połówka poczuje się wyjątkowa i doceniona.

Kartki na walentynki możesz personalizować na wiele sposobów. Jednym z nich będzie wykorzystanie w tym celu wspólnych fotografii. Twórz wyjątkowe projekty, wykorzystując własnoręcznie przygotowany kolaż zdjęć z dzieciństwa, czy wspólnych podróży. Innym doskonałym sposobem na może być wykorzystanie zabawnych lub charakterystycznych powiedzonek, jakich na co dzień używa Twój ukochany.

Wiele firm produkujących kartki na walentynki ma w swojej ofercie opcję personalizacji. Dzięki temu możesz umieścić na nich konkretne imiona, inicjały czy fotografie. Wybierając spośród kilkuset szablonów i dowolnie je personalizując, w prosty sposób stworzysz naprawdę wyjątkowy prezent. Dzięki temu Twoja walentynka będzie oryginalna i jedyna w swoim rodzaju, a być może stanie się wspaniałą pamiątką na długie lata. Co więcej, korzystanie z usług profesjonalistów gwarantuje czytelność, przejrzystość i wysoką jakość wykonania projektu.

Personalizowana walentynka – podarunek prosto z serca

Kartka walentynkowa DIY – walentynka dla prawdziwych romantyków

Dla wszystkich romantyków lub tych, którym nie wystarcza zwykła personalizacja, ciekawą alternatywą może okazać się walentynka wykonana własnoręcznie. Taki prezent jest wyjątkowy z kilku względów. Każdy upominek wykonany własnoręcznie pochłania wiele cennego czasu, którego dziś raczej każdemu brakuje. Projekt jest więc oznaką szacunku, a jednocześnie pokazuje, że obdarowywana osoba jest dla Ciebie naprawdę ważna.

Z drugiej strony kartki walentynkowe DIY to ogromne pole do popisu dla wszystkich osób uzdolnionych plastycznie i manualnie. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę własna wyobraźnia. Jeśli masz zdolności plastyczne, z wykorzystaniem prostych artykułów papierniczych możesz stworzyć kreatywne i oryginalne kartki na walentynki. Ciekawym pomysłem są na przykład modele trójwymiarowe, kilkuczęściowe lub takie, które łączą w sobie kilka różnych faktur.

Jeśli dysponujesz umiejętnościami graficznymi, możesz nawet zaprojektować własną kartkę, wykorzystując do tego program komputerowy do tworzenia grafiki. Pamiętaj o tym, aby był on estetyczny i czytelny. Kieruj się zasadą „mniej znaczy więcej”.

Jednym z największych plusów własnoręcznie wykonywanych kartek walentynkowych jest to, że zawsze będą one unikatowe. Tworząc kartkę od podstaw, masz pewność, że nikt wcześniej nie powielił Twojego projektu, a walentynka wręczona ukochanej osobie nie znajduje się w każdym sklepie.

FAQ
Jak wyglądają kartki walentynkowe?

Kartki walentynkowe zazwyczaj mają charakterystyczną kolorystykę, w której przeważa czerwień. Walentynka zwykle uwzględnia także jeden z najczęstszych symboli - serce. Kartki na Walentynki mają natomiast różne formy - część z nich to proste laurki, ale zdarzają się także warianty 3D.

Jak zrobić kartki walentynkowe?

Jest wiele sposobów na wykonanie oryginalnej kartki walentynkowej. Jednym z nich jest skorzystanie z gotowych szablonów znajdujących się na stronach internetowych i ich odpowiednie spersonalizowanie. Osoby kreatywne mogą zdecydować się na własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe. W tym przypadku wygląd i zawartość walentynki zależy wyłącznie od Ciebie.

Polecane Produkty
Polecane Usługi
Najnowsze wpisy na blogu