Projektowanie logo

Projektowanie logo
Zainteresowany drukiem wielkoformatowym? Przygotuję dla Ciebie ekspresową wycenę Poproś o wycenę
Wojciech Kozak - Sales manager
Wojciech Kozak Sales manager kontakt@druks.pl +48 666 395 394

Projektowanie logo - sposób na zwiększenie rozpoznawalności

By skutecznie dotrzeć z usługami swojej firmy do klienta, potrzebna jest efektywna promocja. Mnogość możliwych do wykorzystania narzędzi reklamowych pozwala na stworzenie kreatywnej, szytej na miarę kampanii reklamowej. Wśród bogatej oferty drukarń znaleźć można różnego rodzaju druki, w tym druki offsetowe (np. wizytówki i ulotki), druki wielkoformatowe (a wśród nich bardzo często wybierane banery reklamowe) oraz produkty reklamowe z własnym nadrukiem naniesionym metodą niezawodnego druku sublimacyjnego (np. kubki).

Logo - projekt znaku rozpoznawczego

Niebagatelną rolę w całym procesie odgrywa projektowanie graficzne indywidualnego logo. Własne logo to kluczowy element identyfikacji wizualnej firmy i warto zainwestować w jego profesjonalne wykonanie. Dlaczego stworzenie spójnej identyfikacji wizualnej jest tak istotne? Otóż najczęściej to właśnie bodźce wizualne stanowią znak rozpoznawczy przedsiębiorstwa oraz pierwszy kontakt z potencjalnym klientem. To, w jaki sposób firma zaprezentuje się w tym ważnym momencie, w dużej mierze przekłada się na zainteresowanie odbiorców, niezbędne w rozwijaniu przedsiębiorstwa.

Czy warto inwestować w profesjonalne projektowanie loga?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że amatorski i niepoprawnie stworzony projekt logo nie będzie najlepiej świadczył o profesjonalizmie całej firmy. Logo powinno wzbudzić w odbiorcy dobre skojarzenie i zmotywować go do kontaktu, a następnie skorzystania z oferowanych usług. Jeśli bodźce wizualne, które napotka, będą nieestetyczne, finalnie może to zniechęcić go do podjęcia pożądanej reakcji. W rezultacie zmniejszeniu ulegnie liczba pozytywnych interakcji, co znacząco wpłynie na funkcjonowanie firmy.

Zaprojektuj logo i stwórz pozytywny wizerunek

Charakterystyczna i niepowtarzalna konstrukcja graficzna, która składa się na indywidualne logo, może przybrać formę stylizowanego napisu, samego symbolu lub mieszanki tych elementów. Nie istnieją konkretne wytyczne, które wykorzystane podczas projektowania logo, gwarantowałyby stworzenie rozpoznawalnej formy. Można jednak wymienić kilka cenionych i wartych do zastosowania w projekcie, cech:

  • prostota,
  • czytelność,
  • łatwość w zapamiętywaniu,
  • oryginalność, pozwalająca wyróżnić się na tle konkurencji,
  • odpowiednie dopasowanie do charakteru świadczonych usług,
  • ponadczasowość (podczas tworzenia logo warto pamiętać, że aby skutecznie pełniło ono swoją funkcję identyfikacji, powinno pozostać niezmienione przez lata).

Jak zrobić logo, by spełniało ono swoje zadanie?

Projektowanie logo to proces, który najlepiej przekazać do realizacji profesjonalistom. Doświadczony grafik, korzystając ze swojej bogatej wiedzy zdobytej podczas tworzenia wielu różnorodnych kampanii, stworzy projekt zarówno dostosowany do potrzeb klienta, jak i odpowiadający aktualnym trendom. Poprzez określenie odpowiedniej formy oraz dobierając kolorystykę, zaprojektuje logo określające charakter marki oraz identyfikujące ją w najlepszy możliwy sposób.

Logo w komunikacji z klientem

Gotowy projekt logo przechodzi na własność klienta i może zostać przez niego wykorzystany do zwiększania rozpoznawalności swojej marki. Niezastąpionym sposobem na skuteczne dotarcie do szerokiego grona odbiorców jest zastosowanie środków przekazu, na przykład, w postaci wydruków reklamowych. Wśród powszechnie stosowanych form komunikacji wyróżnić można:

  • stosowanie reklam zewnętrznych,
  • samoprzylepne reklamy na samochód firmowy,
  • naklejki, które mogą służyć do personalizacji firmowego sprzętu lub stanowić upominek promocyjny,
  • wykonanie gadżetów z własnym nadrukiem, np. kubków czy koszulek.

Projekt logo online - maksymalna wygoda

Rozwój cyfryzacji oraz sytuacji pandemicznej spowodował wzrost zainteresowania korzystaniem z usług oferowanych online. Drukarnia druks.pl, dbając o komfort oraz oczekiwania swoich klientów, wprowadziła możliwość składania zamówień bez wychodzenia z domu. Możliwe jest również projektowanie logo online. Choć forma ta nie wymaga kontaktu osobistego, nadal cechuje się wysoką jakością usług oraz gwarancją dbałości nawet o najmniejszy detal.

Polecane Produkty
Najnowsze wpisy na blogu