Kompresja pdf – przygotowanie plików do druku

Pliki zapisywane w rozszerzeniu pdf są zdecydowanie najbardziej uniwersalne i powszechnie wykorzystywane. Każdy, kto na co dzień pracuje przy komputerze miał z nimi styczność. Dlatego dziś, w dobie wszechobecnego internetu i biznesów międzynarodowych, znajomość podstaw związanych z ich edycją jest absolutną koniecznością. Kompresja pdf – czyli zmniejszenie rozmiaru pliku nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Nieco trudniejsze jest znalezienie odpowiedniego programu lub strony, która umożliwi szybkie i sprawne działanie.

Kontynuuj Czytanie →

Jaka jest różnica pomiędzy CMYK, RGB i Pantone?

Zaczynając przygodę z grafiką lub współpracując z drukarniami, warto znać podstawowe zasady i pojęcia, na których opiera się druk. Dzięki temu wszelkie prace z pewnością przebiegną dużo sprawniej. Jedną z podstaw, od której powinno zacząć jest zrozumienie, czym są i czym różnią się od siebie skale RGB, CMYK i Pantone. Bez nich wydrukowanie czegokolwiek nie byłoby możliwe.

Kontynuuj Czytanie →

Kartki walentynkowe. Dobrze zaprojektowana walentynka

Święto zakochanych to wyjątkowy czas wyznawania sobie uczuć. Właśnie dlatego kartki walentynkowe powinny być wręczane prosto z serca. Zamiast decydować się na gotowe – często bardzo banalne walentynki z kiosku, stwórz spersonalizowaną kartkę, która zachwyci Twoich bliskich. Własnoręcznie zaprojektowana walentynka potrafi skutecznie odczarować mocno przereklamowane sklepowe propozycje.

Kontynuuj Czytanie →

Grafika – naucz się ją tworzyć. Darmowe programy graficzne

Znajomość podstaw grafiki jest obecnie bardzo przydatną umiejętnością. Jest to ważna kwestia zwłaszcza wtedy, kiedy zastanawiasz się nad rozwojem własnej firmy. Darmowe programy pomogą Ci w prosty sposób zaprojektować grafiki zarówno do użytku własnego, jak i służbowego – pozwalając na osiągnięcie estetycznego i profesjonalnego efektu.

Kontynuuj Czytanie →

Obraz czy plakat? Sprawdź, co jest teraz modne

Przez wiele lat plakat kojarzył się wyłącznie z grafikami popularnych muzyków i piłkarzy. Zazwyczaj plakaty znajdowały się w magazynach dla nastolatków. Wnętrzarskie trendy lat ‘90 na szczęście już minęły, a ich miejsce zajęły stylowe grafiki o przeróżnych ciekawych motywach. Plakaty na ścianę to uniwersalne dekoracje, które w prosty sposób potrafią odmienić niemal każde wnętrze.

Kontynuuj Czytanie →